15 Mayıs 2012 Salı

Style Inspiration ; Tilda
She is the living proof that what metter is to have "style" not follow trends  , a definition of being "cool" . She is one of the few example out there for women with style . And it is something very rare , most of the time we only see girls-boys in whichever trend Miuccia or Stella told us that year , and while its ok to adapt trends to our style , it is not ok to look like a different person every season .

O , esas önemli olanın trendleri takip etmek değil , stil sahibi olmanın canlı kanıtı , "cool" olmanın tanımıdır . Etraftaki çok az stil sahibi kadından biri . Ve bu oldukça nadir birşey , çoğu  zaman  o sezon Miuccia ve Stella ne diyorsa onu giyen insanlar görüyoruz ve o sezon trend olan birşeyi tarzımıza adapte etmekte sorun olmasa da , her sezon farklı bir insan gibi görünmek de pek tamam değil .
When it comes to her choices they centered around "the cut" of the dresses with heavenly colors . Fabrics  flow through her body and wrap her as if she is a greek goddess .

Seçimlerine geldiğimizde cennetten çıkma renklerde harika kesimli elbiseler görüyoruz . Kumaşlar adeta bedeninden akıyor ve sanki bir yunan tanrıçasıymışcasına vücudunu sarıyor .

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder